RYCHNOVSKÝ magazín

Žáci Gymnázia FMP Rychnov nad Kněžnou ovládli okresní kolo v basketbalu. Zvítězili chlapci i dívky

Rychnovský magazín 04.05.2026 | 13:47 1 min čtení
Značný sportovní úspěch si na své konto připsali žáci nižšího stupně Gymnázia Rychnov nad Kněžnou. V okresním kole v basketbalu, jehož turnaje se v závěru dubna konaly v Týništi nad Orlicí, dokázaly vybojovat první místo nejprve dívky. O necelý týden později jejich celkový triumf s přehledem napodobil také chlapecký tým ze stejné školy.
Přečíst článek (AI) Systémový hlas

 


Série úspěchů rychnovského gymnázia odstartovala ve středu 24. dubna, kdy se v Týništi nad Orlicí konal turnaj dívek z nižšího gymnázia. Reprezentantky školy předvedly kvalitní výkony, které se opíraly především o bojovnost a silný týmový duch. Díky tomuto přístupu dokázaly rychnovské basketbalistky porazit všechny zúčastněné celky a s přehledem v okresním kole zvítězily.


 

 


O necelý týden později, ve čtvrtek 30. dubna, se na stejném místě uskutečnil turnaj chlapců. Žáci nižšího gymnázia do něj nastoupili se stejným odhodláním jako jejich spolužačky a dokázali jejich úspěch plně napodobit. V silné konkurenci celkem osmi týmů prokázali nejlepší sportovní výkonnost. Rychnovští chlapci zvítězili ve všech čtyřech zápasech, do kterých nastoupili, a po zásluze si tak z Týniště nad Orlicí odvezli zlaté medaile.


 

#basketbal

Fotogalerie

Klikněte pro zvětšení