Žáci Gymnázia FMP Rychnov nad Kněžnou ovládli okresní kolo v basketbalu. Zvítězili chlapci i dívky
Série úspěchů rychnovského gymnázia odstartovala ve středu 24. dubna, kdy se v Týništi nad Orlicí konal turnaj dívek z nižšího gymnázia. Reprezentantky školy předvedly kvalitní výkony, které se opíraly především o bojovnost a silný týmový duch. Díky tomuto přístupu dokázaly rychnovské basketbalistky porazit všechny zúčastněné celky a s přehledem v okresním kole zvítězily.
O necelý týden později, ve čtvrtek 30. dubna, se na stejném místě uskutečnil turnaj chlapců. Žáci nižšího gymnázia do něj nastoupili se stejným odhodláním jako jejich spolužačky a dokázali jejich úspěch plně napodobit. V silné konkurenci celkem osmi týmů prokázali nejlepší sportovní výkonnost. Rychnovští chlapci zvítězili ve všech čtyřech zápasech, do kterých nastoupili, a po zásluze si tak z Týniště nad Orlicí odvezli zlaté medaile.