Rozhovor
Helena Vondráčková vyprodala zámeckou jízdárnu
A jak si Helena Vondráčková užila koncert? „Byla jsem nadšená. Ale ta otázka by měla směřovat spíš na publikum. Já jsem ale cítila, že byli také nadšení – nechtěli domů, takže jsme přidávali. Spolupracovali se mnou, zpívali, tančili, dokonce si rozsvítili mobily. Byla to nádherná atmosféra,“ říká Helena Vondráčková krátce po koncertě.
“Zpívali se mnou i písničku, kterou někteří možná ještě nezažili – nebo spíš nezažili v době, kdy jsem ji poprvé představila publiku. Bylo to už v roce 1965, což zní neuvěřitelně. Šlo o Červenou řeku. A oni znali i text, což je opravdu neskutečné,“ dodává Helena.
K jubileu chystáte koncert v Edenu. Co to pro vás znamená?
"Eden je obrovský fotbalový stadion, vejde se tam asi 30 tisíc lidí. Oslovila mě agentura Tomáše Ságla, abych tam oslavila své jubileum koncertem. Nejdřív jsem se strašně vylekala, skoro až k smrti. Ale pak jsem si to v hlavě srovnala a řekla si – možná ano. Takže mi držte palce. Pořád s tím trochu bojuju, jestli to bylo správné rozhodnutí, ale zároveň se na to těším,“ dodává závěrem Helena Vondráčková.